Naukowcy odkryli metodę konwertowania CO2 na nowy materiał budowlany!

Czy to koniec z zatruciem środowiska i drogimi materiałami budowlanymi?

Walka z globalnym ociepleniem jest największym wyzwaniem w 21 wieku i naukowcy na całym świecie badają w jaki sposób zmniejszyć szkodliwy wpływ na planecie. Elektrownie są jednym z największych producentów dwutlenku węgla, ale teraz, że emisja może odwrócić się od problemu do zasobu.

Interdyscyplinarny zespół z UCLA odkryli sposób na potencjalnie zmniejszyć ilość emisji dwutlenku węgla z elektrowni poprzez przekształcenie go w nowym materiałem budowlanym, o nazwie beton, które mogłyby być wykonane z drukarkami 3D.

"Co ta technologia nie jest wziąć coś, że mamy postrzegane jako szkodliwe - dwutlenek węgla, który jest emitowany od kominów - i przekształcić go w coś wartościowego," powiedział JR DeShazo, profesor polityki publicznej na UCLA i jeden z wyższych rangą członków Zespół, w oświadczeniu.

Takie podejście jest uaktualnienie na inicjatywach węgla przechowywania, które zmierzają do sekwestracji gazów cieplarnianych, zanim zostaną one uwolnione do atmosfery.

"Mamy nadzieję, że nie tylko uchwycić więcej gazu" DeShazo powiedział, "ale mamy zamiar podjąć tego gazu i zamiast zapisywania go, co jest obecne podejście, będziemy starać się go używać do tworzenia nowego rodzaj materiału budowlanego, który zastąpi cement ".

Ekstrakcja i przygotowanie materiałów budowlanych jak beton jest odpowiedzialna za 5 procent emisji gazów cieplarnianych na świecie. I ponad 30 procent CO2 jest emitowane przez elektrownie, więc osiągnięcie tego rodzaju węgla "Upcykling" doprowadzi do znacznego zmniejszenia emisji dwutlenku węgla.

"Podejście, które staramy się zaproponować to spojrzeć na dwutlenek węgla jako surowiec - zasób ten można recyklingować", powiedział Gaurav Sant, główny specjalista. "Podczas gdy materiałów ubocznych produkcji cementu, podobnie jak produkcji węgla i gazu ziemnego nie możemy wykorzystać, CO2 nadaje się idealnie do produkcji materiału budowlanego, którym byłby nowy rodzaj cementu, to okazja."

Technologia ta była testowana tylko w skali laboratoryjnej, przy użyciu technologii druku 3D kształtowano cement do drobnych elementów.

"Możemy wykazać się proces, w którym bierzemy wapna i połączyć je z dwutlenku węgla do produkcji materiału cementowego", Sant powiedział. "Dużym wyzwaniem przewidujemy na tym, jesteśmy nie tylko starają się opracować materiał budowlany. Próbujemy wypracować rozwiązanie procesu, zintegrowaną technologię, która idzie bezpośrednio z CO2 do gotowego produktu. "